päike sinu kodus!

Maailmas palju populaarsust kogunud tervise ja kaalulangetustoode on Inframatt. Inframatt on kasutusel paljudes tervisekliinikutes, taastusravi- ja kaalulangetuskeskustes. 

Infrapuna soovitatakse kasutada liigeseprobleemide korral just eakatel, samuti sportlastel enne ja pärast treeningut, kuna see varustab lihaseid hapnikurikka verega. Infrapuna mõjub pigem positiivselt ka haigustele nagu reumatoidartriit, osteoartoos, krooniline kaela- ja seljavalu, südameveresoonkonna ja kõrgvererõhutõve haigused. Keha koormuse vähenedes väheneb ka stress ja väsimus ning suureneb heaolutunne.

ennem inframati kasutamist

Tarbi ohtralt vedelikku (1,5-2l)

Väldi eelneval päeval alkoholi tarbimist

Söö kõht täis, tühja kõhuga ei tohi inframatti kasutada

Vähenda kohvi joomist maksimaalselt kahe tassini päevas

Võimalusel koori keha samal päeval, ära kreemita

ära kasuta inframatti, kui

Kui Sul on rinnaimplantaadid

Kui Sul on esinenud viimase viie aasta jooksul vähktõbi

Kui Sul on lahtiseid haavu

Kui oled rase

Kui oled alla 12 aastane

Kui Sul on palavik või äge põletik

Kui Sa põed diabeeti, epilepsiat või Sulle on paigaldatud südamestimulaator

Kui tarvitad kangeid ravimeid või Sa ei ole infrapunamati kasutamise sobivuses kindel, pea ennem inframati kasutamist nõu oma perearstiga!

rendipäring

  Inframatti rentides ole valmis allkirjastama lepingut eelnevalt digitaalselt või kirjalikult kohapeal!

  INFRAPUNAST ÜLDISELT

  AJALUGU

  Infrapunakiirguse energia olemasolu avastas 1800. aastal Inglise astronoom sir William Herschel. Ta lasi päikesevalguse läbi prisma, et näha selle valgusspektrit. Liigutades valgusspektris klaasist termomeetrit, sai ta kindlaks teha iga värvi soojusefekti alates sinisest ja lõpetades punasega. Selgus, et soojusefekt tõusis sinise juurest punase juurde liikudes. Juhuslikult avastas ta, et soojusefekt tõusis ka pärast nähtava spektri punast osa. Infrapunakiirguse laineala asub pikklainealas, kus valgus ei ole enam silmaga nähtav.

  LOODUSLIK

  Looduses on infrapunakiirgus üks olulisemaid soojusülekande vorme. Võtame näiteks päikese: Päike tekitab hiiglasliku hulga energiat ja kiirgab seda energiat erinevatel lainepikkustel, mis sisaldavad muuhulgas ultraviolettkiirgust, nähtavat valgust ja infrapunakiirgust. Maapinda soojendatakse arvestataval määral päikesekiirte infrapunaosaga. Öösel maapind jahtub, eritades soojust taas infrapunakiirguse kujul.

  INFRASAUN VS INFRAMATT

  Infrapunamatt erineb infrapunasaunast selle poolest, et temperatuur infrapunamatis on kõrgem ning infrapunamatti ei pääse ligi välisõhk. Nahk ja nahaalused koed soojenevad, ilma ümbritsevat õhku kütmata. Infrapunamatis on temperatuur pisut kõrgem kui infrapunasaunas, seetõttu on ka higistamine 3x intensiivsem. Kuna infrapunakiirgus tungib 4-5cm sügavusele inimese kudedesse, aitab infrapunamatt viia organismist välja erinevaid jääkaineid, parandab lihaste toonust ning aitab tõhusalt vähendada tselluliiti.